Завершився перший тур виборів на сайті citizen.in.ua

А   якого Президента хочуть бачити школярі України. 

Рузвельд та Тетчер перемогли у першому турі

На сьогодні вже відомі результати першого туру президентських виборів в Україні.   А як би проголосувало у цій ситуації покоління,  котрим ще не виповнилося 18 років,  але вони будуть брати участь у наступних виборах Президента України (2024 р.).

До участі у таких навчальних  виборах ми запросили десятикласників України, які вивчають новий шкільний курс «Громадянська освіта». Вибори проводилися у формі онлайн голосування на сайті www.citizen.in.ua у період з 26 по 31 березня 2019 року  включно.

 Ми запросили  школярів здійснити свій вибір не посеред існуючих на той час кандидатів на пост президента, а запропонувати свою кандидатуру зі списку відомих історичних політичних діячів з різних  країн світу. Серед них є люди, які обстоювали різні ідеї:  ліберальні, консервативні, соціалістичні, тоталітарні тощо.  Хто з них, на думку школярів, міг би бути гідним президентом України? Чиє політичне кредо і реальні дії відповідали б найбільше українській дійсності та її успішному розвитку? Разом з тим хочемо відзначити, що ми не проводили конкретних паралелей із сучасними політиками. Беручи до уваги, що наші історичні персонажі вже в той чи інший час залишили  політичну сцену вони залишили вже певний слід після себе.

Школярі таким чином мали можливість зрозуміти наскільки важливим є детальний аналіз та усвідомлений вибір той чи іншої політичної програми, до яких змін у житті суспільства це може призвести. Який урожай пожинає демократія та тоталітаризм? Наскільки небезпечними є популізм політиків,  патерналізм та суспільна пасивність населення?   

 Саме тому школярі України як модель  обрали  Франкліна Рузвельда (Президента США  1933-45 1951-55) та  Маргарет Тетчер (Прем’єр міністра Великої Британії  1979-1990 рр.).  Обидва політики    взяли на себе ношу політичної відповідальності у складні часи для своїх держав. Їм вдячні рідні країни, ними захоплюється світ.

 Другий тур буде у  виборах Президента України. Другий тур буде  і у нас, з 10 по 21 квітня. Хто з двох історичних постатей  Франкліна Рузвельда  чи  Маргарет Тетчер   був би кращим  Президентом України?   Два історичні персонажі, двоє відомих політиків,  Дві неперевершені  особистості.   Кого з них вибрати.  Непросте  буде завдання для десятикласників, навіть коли це гра.

 Ще більш відповідальним та непростим воно буде для тих громадян України,  кому вже є 18  і участь у виборах вже не є навчанням.

Copyright © 2016 ВА "Нова Доба". Усі права застережено.